Останні події

Дмитро Лантушенко презентував проект «ЖКГ-контроль міста Суми»

За ініціативи члена Сумського міськвиконкому, голови Сумської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Дмитра Лантушенка в Сумах стартував проект «ЖКГ-контроль міста Суми».

«Кілька тижнів тому в Сумах сталася катастрофічна ситуація в житлово-комунальному господарстві. 90% жителів Сум отримали квитанції на оплату послуг, як від КП «Сумижитло», так і від інших чотирьох приватних ЖЕКів, які, нібито мають право на обслуговування житла. Насправді ж, тарифи не маленькі, а належним чином обслуговування будинків не проводиться», – зазначив Дмитро Лантушенко.

«Зважаючи на безвідповідальність влади, яка самоусунулася від розв’язання проблем, кинувши людей на призволяще, ми вирішили розпочати проект «ЖКГ-контроль міста Суми» для того, щоб надати людям інформацію про ситуацію, яка реально склалася в житлово-комунальному господарстві Сум і розповісти про їхні права», – розповів активіст.

На його переконання, сумчани мають знати, куди йдуть кошти, які вони сплачують за послуги ЖКГ, яка реальна ціна сьогодні цих послуг? І головне – як, не чекаючи доброго слова від влади, самим вирішити проблему, покращити обслуговування власного житла.

Мешканці Сум мають знати, що на сьогодні заборгованість КП «Сумижитло» перед підрядними організаціями складає 7 мільйонів гривень, вже кілька тижнів всі рахунки підприємства арештовані і ті платежі, які повинні йти на комунальне обслуговування будинків, ремонти, зарплату працівників, насправді сьогодні йдуть лише на виплату кредиторської заборгованості. КП «Сумижитло» доведено до такого стану, за якого просто не може бути жодних підстав для добросовісного обслуговування будинків. Така ж ситуація склалася ще з одним приватним ЖЕКом «Коменерго-Суми».

За словами юриста проекту «ЖКГ-контроль міста Суми» Олександра Лапи, головна наша мета не тільки розказати про реальний стан справ в ЖКГ, а й порадити людям, які є виходи з ситуації, надати при потребі відповідну юридичну підтримку.

«Так, з 1 липня набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Особливість цього закону в тому, що він змінює принципи обслуговування будинків і надає можливість людям власноруч обирати надавача послуг», – поінформував Олександр Лапа.

Важливим є факт, що Закон передбачає три форми управління будинком, серед яких управління будинком самостійно співвласниками, створення ОСББ і передання управителю функцій з управління будинком. Якщо ж мешканці будинку не користуються жодною з форм, влада знову сама обирає ЖЕК, який і буде обслуговувати житло сумчан, зазначив Олександр Лапа.

«Минає тиждень, як ми щодня у дворах зустрічаємося з сумчанами. В планах відвідати кожен двір, щоб розказати людям про їхні права. Люди схвально вітають таку ініціативу і це радує. Значить ми на правильному шляху», – наголосив Дмитро Лантушенко.

  24 Липня 2015 +Коментар | подобається