Останні події

Примусового об’єднання громад не буде

На цьому наголосив народний депутат України, представник групи УДАР Олександр Сугоняко під час спілкування з головами сільрад Краснопільського району.

Жвава дискусія виникла під час обговорення положення про перспективний план об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, що згідно закону має розроблятися обласними держадміністраціями та затверджуватися Кабміном.

«Повністю розумію людей, які запитують, де ж тут добровільність, якщо всі будуть об’єднуватися за планом, який до того ж розробляється не самими громадами або їхніми представниками, а ОДА та Кабміном? Але хочу запевнити – ні про яке «насильницько-примусове» об’єднання мова йти не може», – наголосив Олександр Сугоняко.

За його словами, ніхто нікого заставляти об’єднуватись не буде, це можливість для тих громад, хто хоче змінити своє життя на краще, отримати кошти з бюджету та фонду регіонального розвитку і отримувати якісні послуги.

«Не можна приховати, що ми стали партнерами з Олександром Сугоняко, у нас постійний діалог, він нас розуміє і допомагає, хотілося б підтримки і в питанні – закріплення землі за селянами, незалежно від їх подальшого  приєднання до іншого територіального центру», – зауважив голова Самотоївської сільради Іван Перерва.

Сам нардеп наголосив, що готовий стати провідником між громадою та законом, подати у Верховну Раду пропозиції від людей, якими в подальшому можна буде змінити закон про об’єднання. 

На переконання «ударівця», думка громади не менш важлива в Законі про вибори, який вже прийнято в першому читанні.

«Саме ваше бачення та побажання мають стати буквою закону, який вже восени під час місцевих виборів покаже свою ефективність», – підкреслив Олександр Сугоняко.

Окрім питань, які лише обговорюються є й ті, які непід’ємним тягарем нависли над людьми, зокрема тарифи.

«Стою на боці людей і не тільки на словах, а й на ділі, вже неодноразово порушував у Верховній Раді питання необхідності перегляду незаконних, непрозорих та не підйомних тарифів. Саме такими їх вважаю. З наступного сесійного тижня у парламенті знову будемо ініціювати зниження тарифів», – повідомив Олександр Сугоняко.

На його переконання, до стрімкого зростання тарифів ще призвели боргові зобов’язання нашої країни, які на сьогодні складають 72 мільярди доларів. Кредити бралися всі роки незалежності, а у розвиток країни вкладалися копійки. От і маємо, що, через недолугість влади, народ з власної кишені має платити.

Не обійшли у спілкуванні теми доріг і війни. Стосовно першого питання є певні зрушення.

За словами нардепа, до кінця літа люди мають відчути покращення стану доріг на Краснопільщині.

Стосовно ж війни на Сході, Олександр Сугоняко зазначив, що не варто всерйоз сприймати думки «гарячих голів» та оголошувати військовий стан, адже, заради справедливості, варто визнати, що сили між Україною і Росією, як країною-агресором, нерівні. Тому чи не єдиний реальний механізм боротьби – це стримування ворожих наступів та посилення санкцій проти Росії.

  24 Червня 2015 +Коментар | подобається