Останні події

Діалог між громадою та силовиками розпочато

За ініціативи народного депутата України, представника групи УДАР Олександра Сугоняко відбулося перше засідання «Форуму правових реформ».

«Реальних змін в країні можна досягти лише тоді, коли громада та влада будуть партнерами, коли буде повернуто довіру суспільства до закону і права. Саме тому ми і даємо старт постійному діалогу між громадськими активістами та правоохоронцями», – наголосив Олександр Сугоняко.

За його словами, головною метою «Форуму правових реформ» є започаткування постійного діалогу між громадськими активістами та керівниками правоохоронних органів щодо чутливих питань реформування правоохоронної та юридичної системи, відновлення довіри суспільства до права, питань захисту прав людини та інформування населення з найбільш резонансних правових питань.

Одним із ключових питань на яке чекає відповіді не тільки Сумщина, а й вся Україна стало розслідування справи побиття активістів Євромайдану в Сумському Будинку рад під час акцій протесту в січні 2014 року.

Як повідомив перший заступник прокурора Сумської області Ігор Задоренко, наразі закінчено кримінальне впровадження по двом прокурорам та стосовно колишнього прокурора області Руслана Білоконя, триває експертиза по виявленню тих міліціянтів, які приховувалися за масками беркутівців. Однією із резонансних справ стало оголошення в розшук екс-начальника Сумського обласного управління внутрішніх справ Віктора Козицького, який за хитрою традицією «попередників» втік до Росії, де й зараз переховується.

«Ми звернулися до інтерполу з проханням оголосити Віктора Козицького в міжнародний розшук та ті відмовилися, мотивуючи свою відмову політичним переслідуванням з нашого боку», – поінформував Ігор Задоренко.

Ще одним резонансним питанням стало викрадення невідомими очільника УДАРу Сергія Лихмана та побиття редактора газети «Панорама» Євгена Положія.

За словами начальника слідчого управління УМВС України в Сумській області Олега Григорова, наразі розглядається шість версій викрадення Сергія Лихмана. Що ж до побиття Євгена Положія, то нещодавно було пред’явлено підозру особі, яка ймовірно вчинила цей злочин.

Жваву дискусію в залі викликало питання розслідування дій екс-губернатора Юрія Чмиря в період виборів та відмивання коштів під час будівництва Сумського обласного діагностичного центру.

Учасники форуму зробили акцент на болючому питанні протидії тероризму на теренах Сумщини.

Як повідомив начальник управління СБУ в Сумській області Юрій Гончаров, співробітники управління ведуть досудове розслідування 21 випадку посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участі в терористичній діяльності.

За його словами, сьогодні також пріоритетний напрямок діяльності управління – протидія корупції: «З початку року за матеріалами управління у сфері боротьби з корупцією та організованою злочинністю розпочато 34 кримінальних впровадження, з них за фактами вимагання та одержання хабарів – 9».

Звернули увагу учасники форуму і на питання з довгою бородою – розслідування кримінальних справ проти посадовців ВАТ «Селмі», доведення підприємства до банкрутства.

На переконання начальника головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірини Свистун, потрібно негайно проводити інвентаризацію на підприємстві, інакше на ВАТ «Селмі» чекає збільшення заборгованості, яка тільки за цей рік зросла на 600 тисяч гривень, а загалом становить 23 мільйони гривень.

Незважаючи на постійну дискусію протягом всієї зустрічі, учасники заходу дійшли однією думки, що діалог вдався і він виявився продуктивним.

«Вдячні Олександру Сугоняко і підтримуємо його в намаганнях започаткувати на Сумщині постійну комунікацію між правоохоронцями та активістами», – зауважив координатор Ради Майдану Юрій Тищук. 

«Ще досить багато питань є без чіткої відповіді, але це добрий старт, ми підтримуємо ініціативу проведення форуму та сподіваємося на його продовження», – наголосила голова ГО «Євромайдан» Наталія Сердюк.

В свою чергу, Олександр Сугоняко пообіцяв докладати всі зусилля, щоб комунікація між представниками громадськості та керівниками правоохоронних органів не обірвалася та мала системний характер.

  9 Червня 2015 +Коментар | подобається