Останні події

Тариф на газ має бути знижено

Народний депутат України, представник групи УДАР Олександр Сугоняко зробив депутатський запит до Президента України Петра Порошенка щодо необґрунтованих тарифів на природній газ, що використовується для потреб населення.

«Через незрозумілі дії Уряду та політику завищення цін Сумщину охопила тарифна лихоманка: подорожчання газу, електрики, води призвело до розгубленості та навіть злості мешканців. Найбільш незрозумілим для моїх виборців є різке зростання цін на газ майже на 65% з 1 квітня», – зазначив Олександр Сугоняко.

Зокрема, постановою № 583 від 3 березня 2015 року «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення» Національної комісії, тарифи на газ для переважної більшості населення зросли до 7,188 грн. за 1 куб. м.

За словами нардепа, обґрунтуванням даної постанови стали посилання на низку законів, однак, дана постанова має усі ознаки регуляторного акту, що, згідно законодавства, мала би пройти відповідну процедуру прийняття, чого не відбулося. До того ж, при розгляді питання тарифів Національною комісією було не виконано головне завдання – збалансування інтересів суб’єктів господарювання, споживачів і держави та забезпечення рівних можливостей для доступу споживачів до товарів (послуг) на ринках, які перебувають у стані природної монополії.

«Звернувся до Президента України з проханням надати доручення компетентному органу провести перевірку обґрунтованості та доцільності тарифів та внести зміни до Указу Президента України «Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» згідно яких, всі рішення (без виключення) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», – йдеться у запиті Олександра Сугоняко.

Також «ударівець» звернувся до Петра Порошенка з пропозицією повернути право встановлювати тарифи на теплову енергію, водопостачання та водовідведення місцевим органам влади.

  19 Травня 2015 +Коментар | подобається