Останні події

УДАРівці вшанували пам’ять жертв політичних репресій

В День пам’яті жертв політичних репресій народний депутат України, представник групи УДАР Олександр Сугоняко взяв участь у відкритті меморіального знаку на честь вшанування жертв комуністичних репресій.

Свої думки стосовно вшанування політично-репресованих сумчан Олександр Сугоняко висловив у власноруч написаному вірші:

Підступні постріли катів,

Гинуть герої України,

Невже Господь так захотів,

Щоб народ наш тут загинув,

А може маємо пройти випробування духа й волі,

Лише тоді дано спасти країну від лихої долі,

Від злого деспота, що нас в кривавий бій штовхає знову,

Народе мій ще прийде час – йому ти скажеш своє слово,

Народе мій ти мужньо стій, борись зі злом до перемоги,

Аж поки не кінчиться бій, бо іншої нема дороги,

Земля гуде і тут і там, серця свободи прагнуть нині,

Вже бридке іде на злам,

Немає прощення катам, єднаймось,

Слава Україні!

«Для того, щоб на нашу землю не приходили кати і деспоти, перш за все, треба пам’ятати тих, хто віддав своє життя в минулі роки ХХ століття, треба пам’ятати тих героїв Небесної сотні, які віддали своє життя, а би ми мали іншу країну, треба пам’ятати хлопців, які захищають сьогодні країну на сході», – наголосив нардеп.

Жорстокі політичні репресії не оминули Сумщину у всіх сферах суспільного і виробничого життя. На сьогодні віднайдені відомості про 19 тисяч 785 осіб уродженців та мешканців Сумщини, які попали під політичні репресії.

«Кількість репресованих сумчан вимірюється навіть не сотнями, а десятками тисяч. Щоб потрапити під жорно репресій не обов’язково було виступати проти комуністичного режиму, можна було хоча б раз висловити думку не угодну комуністам – і це могло стати приводом для репресій, або й коштувати життя», – зазначив етнограф, краєзнавець, письменник, дослідник комуністичних голодоморів, член національної спілки журналістів України Борис Ткаченко.

  17 Травня 2015 +Коментар | подобається