Останні події

Реформування КП «Сумижитло» - вихід із глухого кута

Про це народний депутат України, представник групи УДАР Олександр Сугоняко зазначив під час обговорення проблем житлово-комунальної сфери на зборах-конференції СОГО «Євромайдан», активістів громадських організацій, керівництва КП «Сумижитло». До слова, зустріч з людьми вкотре проігнорували міський голова Сум Олександр Лисенко та його заступники.

На засіданні розглядали наболілі проблеми для сумчан – жахливий стан житлово-комунальної сфери, підняття тарифів та «тіньові» оборудки КП «Сумижитло», до якого більшість сумчан вже втратили останню довіру.

«КП «Сумижитло» – стало монополістом в Сумах, яке присвоїло собі 5,7 мільйонів бюджетних коштів та ще обібрало за рахунок непомірних тарифів людей. Дивує, що незважаючи на багаточисленні докази, прокуратура досі не притягнула до відповідальності керівництво підприємства», – розповів член ГО «Об’єднання прибудинкових комітетів» Віктор Крісенко.

На думку більшості активістів, неможливо на відмінно надавати людям послуги з обслуговування будинків, маючи на балансі 1255 багатоповерхових будинків та при цьому не мати достатньо слюсарів, штукатурів, токарів.

Висловивши своє занепокоєння щодо безвідповідальності КП «Сумижитло», активісти звернулися до Олександра Сугоняко, аби той висловив своє бачення виходу зі складного становища.

«Занепокоєння людей цілком зрозуміле, адже аварійний стан чи не половини будинків, повна відсутність паспортів та договорів на утримання будинків, безвідповідальність комунальних служб призвели до цілком очікуваного обурення громади», – зазначив нардеп.

За його словами, сьогодні значно збільшилася кількість претензій до КП «Сумижитло», але перш ніж критикувати та жалітися варто спробувати дієвий механізм до усунення проблем, а саме – надати свої пропозиції щодо реформування комунального підприємства.

«Необхідно надати закінчені пропозиції, які в подальшому я зможу лобіювати вже на рівні Верховної Ради», – запропонував Олександр Сугоняко.

Як приклад, «ударівець» назвав нещодавно прийнятий закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій». Саме цей закон було підтримано з врахуванням громадської думки об’єднань співвласників багатоквартирного будинків Сум. Як результат, всі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, асоціації власників жилих будинків та житлово-будівельні кооперативи мають статус неприбуткових організацій, наголосив Олександр Сугоняко.

Досить тривалою та гарячою видалася зустріч, результатом якої стало підписання резолюції учасників зборів-конференцій представників громади Сум.

  18 Квітеня 2015 +Коментар | подобається