Останні події

Сугоняко: Банкіри загнали економіку в глухий кут

Про це у ході брифінгу в Верховній Раді зазначив народний депутат України, представник групи УДАР Олександр Сугоняко.

Прикладом того, як банкіри знищують українського виробника Олександр Сугоняко назвав ПАТ «Сумихімпром», яке має 1,5 мільярда боргів, перебуває в процедурі банкрутства, де кредиторами є банки і «грають» на курсі валют.

За словами ударівця, в цьому руслі є позитивним ухвалення Закону щодо посилення відповідальності пов’язаних з банками осіб та законопроекту, ухваленого у першому читанні, щодо валютного регулювання та валютного контролю.

«Дані законодавчі ініціативи дозволять зняти банківський зашморг з економіки України», – наголосив нардеп.

Основним завданням законодавчих ініціатив є прискорення нарахування виручки резидентів в іноземній валюті на їх валютні рахунки, уповноважених банках та відстрочення поставки при здійсненні імпортних операцій з 80 до 90 днів. Це сприятиме стабілізації курсу та збільшенню валютних надходжень, покращення платіжного балансу України, переконаний Олександр Сугоняко.

На його думку причиною ж підняття курсу валюти є психологія банківських спекулянтів, тобто банкіри не дотримуються основної вимоги законодавства України, погашення боргів у головній національній валюті України – гривні.

«Можна скільки завгодно визначати еквівалент валюти, все одно це не накладає ніяких обов’язків і курс зазначається в момент укладення договору і ніяким чином цей еквівалент не може бути фіксованим. Фіксованою може бути лише сума зобов’язання в гривні», – зауважив Олександр Сугоняко.

Щоб вивести валютних позичальників з патової ситуації доречним буде внести зміни в законодавство , а саме до Цивільного та Господарського кодексів України, де вилучити норму про грошовий еквівалент зобов’язання в іноземній валюті, оскільки ця норма є нормою дозволяння, а не приписом, резюмував Олександр Сугоняко.

  6 Березеня 2015 +Коментар | подобається