Останні події

Олександр Сугоняко: Незалежні профспілки мають стати на варті кожного працівника

Про це народний депутат України, представник групи УДАР, Олександр Сугоняко зазначив 17 лютого під час засідання круглого столу на тему: «Створення об’єднаного руху незалежних профспілкових організацій».

«Саме критична ситуація, в якій опинилася економіка України, змусила пробудитися незалежному профспілковому рухові, адже це чи не єдиний дієвий спосіб працівника відстояти своє право, коли роботодавці відмовляються виконувати свої обіцянки – виплачувати зарплатню, а то і взагалі погрожують звільненням», – наголосив Олександр Сугоняко.

Яскравим прикладом порушення прав працівників стала невиплата заробітної плати на одому з найбільших машинобудівних заводів України «Сумському машинобудівному науково-виробничому об'єднанні ім. Фрунзе», що знаходиться на межі банкрутства.

На переконання Олександра Сугоняко, нещодавній мітинг під стінами підприємства – яскрава демонстрація дієвості саме незалежних профспілок, адже люди об’єдналися та не побоялися сказати своє слово, чим змусили керівництво заводу хоча б частково та все ж погасити заборгованість.

«Настав час докласти максимум зусиль для реального, а не віртуального захисту працівників. Народні обранці зобов’язані внести зміни до чинного законодавства, аби буква закону була на боці простого працівника, а не роботодавця», – зазначив «УДАРівець».

За словами голови незалежної профспілки найманих працівників ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» Валерія Шершенюка, тільки незалежні профспілки можуть захистити звичайного працівника. Діючі профспілки, які створено чи не на кожному підприємстві не здатні відстоювати інтереси простого люду, адже фінансуються олігархами.

Керівники підприємств не хочуть сприймати всерйоз незалежні профспілки, адже вони звикли управляти так званими «маріонетковими профспілками», які самі ж і створили. Тому дуже важливо розраховувати на підтримку влади, зокрема бачити її кроки на зустріч простому працівнику в законодавчому полі, підкреслив голова об’єднання вільних профспілок Шостки Ростислав Дуплін.

У ході обговорення Олександр Сугоняко пообіцяв докласти максимум зусиль для відстоювання інтересів працівників підприємств Сумщини.

«Кілька днів тому я вже робив відповідні запити до керівництва країни щодо державних замовлень на підприємства Сумщини, адже людям потрібна стабільна робота з достойною оплатою праці», – поінформував нардеп.

«Коли норма життя співпадає з нормою права, тоді воно діє. Саме тому разом з представниками незалежних профспілок мають бути напрацьовані зміни до чинного трудового законодавства», – наголосив Олександр Сугоняко.

Учасники круглого столу дійшли згоди спільно напрацювати зміни до законодавства, щодо надання більших преференцій саме незалежним профспілкам.

  17 Лютого 2015 +Коментар | подобається