Останні події

Олександр Сугоняко зустрівся з очільниками Білопільського району

02 лютого народний депутат України, голова Сумської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» Олександр Сугоняко зустрівся з керівним складом Білопільського району.

У заході взяли участь голова Білопільскої РДА Водомир Дурноп’ян,  голова Білопільскої районної ради Валерій Лютий, голови сільських та селищних рад, міські голови Білопільського району, головні спеціалісти управлінь РДА.

У ході зустрічі учасники презентували свої пропозиції, наголошували на найболючіших проблемах району та ставили питання нардепу-УДАРівцю.

Найбільшу кількість запитань викликало формування бюджетів територіальних громад. Адже зміни до законодавства України у сферах оподаткування та бюджету негативно вплинули на наповнюваність бюджетів сільських рад. Зокрема, податки на нерухомість не здатні наповнити бюджети в необхідних обсягах. Активісти Білопільського району вважають за необхідне внести зміни до бюджетного кодексу щодо можливості фінансування з місцевих бюджетів установ, що фінансуються з державного. Також обговорювалася пропозиція щодо звільнення підприємств ЖКГ від податку на додану вартість. Бо цей податок не дає підприємству можливості виконувати свої зобов’язання щодо обслуговування населення.

Багатьох жителів району дуже хвилює монополія на ціни на закупку молока ( зараз вони становлять 2,7 гривні). Такі ціни унеможливлюють утримання худоби.

Піднімалось і питання соціальної сфери – дитяче оздоровлення, санаторний відпочинок для застрахованих осіб. Це викликано тим, що нещодавно Верховна Рада прийняла закон, який унеможливлює оздоровлення для соціально незахищених верств населення. Так, дитячий оздоровчий табір «Дружба», який знаходиться в Білопольському районі, за таких умов може навіть припинити своє існування через деякий час.

Також жителів Білопільського району дуже турбує стан сфери культури у сільській місцевості – будинки культури, ансамблі, творчі колективи, бібліотеки не отримують належного фінансування. Сільська культурна мережа не розвивається. Також болючою залишається проблема шкільних автобусів.

Звичайно, не залишається без уваги воєнна загроза. На зустрічі було озвучено те, що відсутність точок радіозв’язку унеможливлює швидке донесення інформації до кожної оселі у разі надзвичайної ситуації.

Олександр Сугоняко висловив учасникам заходу свою вдячність за пропозиції та спілкування. «Я дуже вдячний за сьогоднішню зустріч. Будемо спільно вирішувати проблеми району. Так, питання соціального страхування я оформлю депутатським запитом до міністра соціальної політики», - зауважив УДАРівець.

За словами Олександра Сугоняко, зараз потрібно шукати шляхи, як в умовах війни отримати інвестиційну зацікавленість у розвитку регіону.

У свою чергу голова Білопільської РДА Володимир Дурноп’ян подякував Олександру Сугоняко за його ініціативу у виділенні коштів на ремонт дороги в Білопільському районі.

Наступну зустріч такого формату було орієнтовно призначено на кінець лютого.

  2 Лютого 2015 +Коментар | подобається