Останні події

УДАР взяв учать в пікетуванні міліції та прокуратури

26 січня сумчани пікетували УМВС у Сумській області та обласну прокуратуру з вимогою розслідувати злочини річної давності.

«Ми, представники громадських організацій, політичних партій та активісти, які були безпосередніми учасниками революції Гідності, вимагаємо негайного прозорого розслідування кривавого розгону сумчан у ніч з 26 на 27 січня 2014 року та покарання винних у цьому злочині», - заявив голова Сумської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Дмитро Лантушенко.

Учасники пікету передали своє звернення представникам міліції та прокуратури.

Нагадуємо, що 26 січня 2014 року на майдан Незалежності вийшли тисячі сумчан, які після мітингу мирно зайняли приміщення Будинку Рад Сумської ОДА.

Проте, в ніч з 26 на 27 січня 2014 року правоохоронці з явним перевищенням службових повноважень, криваво розігнали мирних громадян, які не порушуючи закон перебували в адміністративному приміщенні.  

Представники міліції та внутрішніх військ жорстоко били учасників майдану, серед яких було багато жінок та людей похилого віку. Палицями та побоями вони вигнали демонстрантів на вулицю, без верхнього одягу та речей.

Частину людей було заарештовано та доставлено у відділок міліції, де над ними продовжили знущатися.

Протягом цієї ночі та ранку багато активістів були затримані вдома, а під час їх затримання в більшості випадків міліція застосовувала силу. Так, голову міського УДАРу Дмитра Лантушенко було затримано та побито біля його будинку, а потім силою доставлено до відділку міліції.

Разом з тим, минув рік, але сумчани так і не дізнались про хід та результати проведення розслідування щодо правомірності діяльності правоохоронних органів під час кривавих подій в ніч з 26 на 27 січня 2014 року.

  26 Січня 2015 +Коментар | подобається