Останні події

Олександр Сугоняко зареєстрував законопроект щодо прав громадян під час проведення мирних зібрань

16 січня 2015 року народний депутат України Олександр Сугоняко спільно з колегами Миколою Лавриком та Олегом Медуницею зареєстрували законопроект №1779 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прав громадян під час проведення мирних зібрань)».

Досвід останніх років показав, що громадяни України часто збираються з метою висловити свою думку або позицію представникам влади, місцевого самоврядування або керівництву установ і підприємств та метою безпосереднього впливу з питань формування та реалізації державної політики. Таким чином вони реалізовують своє конституційне право брати участь в управлінні державними справами. Втім, це право реалізовується не повністю. Оскільки, керівники або посадові особи згаданих органів та установ часто ігнорують вимоги громадян та не йдуть на спілкування до них.

Завданням проекту Закону є введення в законодавство України правової норми, згідно якої громадяни України користуються правом невідкладного прийому з керівниками та іншими посадовими особами органів державної влади, установ, підприємств та організацій.

За словами Олександра Сугоняко, цей законопроект закріпить не лише права громадян, а й відповідальність посадовців. «Адже дуже часто трапляється так, що люди з незадоволенням або вимогами виходять до будівель органів державної влади чи будь-яких підприємств, хочуть поспілкуватись з їх керівництвом та почути пояснення... а посадовці їх просто ігнорують і результат такого пікету нульовий, люди так і залишаються незадоволеними... Тоді постає питання а як реалізуються ст. 38 та 39 Конституції?», - вважає Олександр Сугоняко. Також народний депутат зазначив, що дуже знаковим є те, що цей законопроект зареєстровано саме 16 січня, у річницю прийняття «законів про диктатуру».

Законопроект ініційований з метою розширення прав громадськості та розбудови громадянського суспільства.

  16 Січня 2015 +Коментар | подобається