Останні події

Олександр Сугоняко про голосування за Державний бюджет України на 2015 рік

Олександр Сугоняко: «В цілому я за Бюджет! Державний бюджет на 2015 рік загалом це свідомий крок, але його можна було б виваженіше ухвалити двома днями пізніше. Швидкість потрібна була, але при цьому не можна втрачати якість. Ухвалення Держбюджету – це певна юридична процедура, порушення якої несе ризик невідомих наслідків».

Народний депутат України, голова Сумської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Олександр Сугоняко прокоментував вчорашню нічну агонію в Парламенті. Він зазначив, що зміни до законодавства та до основних кодексів держави – Податкового, Митного та Бюджетного, були необхідні та від них залежав зміст Закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Врешті, були ухвалені ті закони, які поліпшують законодавчу базу і направлені на стабілізацію життя, добробут суспільства та захист прав громадян, зокрема, підприємців малого та середнього бізнесу.

Наприклад, Закон України «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» та Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України», наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Ці закони спрямовані на запобігання важким соціальним наслідкам, спричиненим девальвацією національної валюти України та протидію розгортання негативних явищ у банківський системі. А саме, процесів спричинених відтоком банківських депозитів, зниженням рівня капіталізації банків, девальвацією національної валюти, втратою довіри з боку вкладників.

Олександр Сугоняко також наголошує на ухваленні Закону «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці». Цей закон, зауважує парламентар, є реальним кроком в напрямку виведення заробітних плат найманих працівників із тіні. Тепер великій частині підприємців буде вигідно платити офіційну зарплату своїм робітникам і вони позбавляться такого ганебного явища, як зарплата в конвертах. Основні положення зазначеного документа на практиці будуть виглядати наступним чином - якщо підприємець платить працівникові фактичну зарплату втричі більшу від мінімальної, то відрахування до соціальних фондів складуть всього 16%. Це майже в два з половиною рази менше, ніж при декларуванні зарплати працівника на рівні мінімальної заробітної плати. При цьому фонди не втратять, бо легалізують кошти, які до цього не були задекларовані. Тому в цьому Законі зацікавлені як підприємці, так і наймані працівники.

Втім, зазначає Олександр Сугоняко, були ухвалені й зміни, що викликають певні застереження. Такі, як ініціатива прибрати пільги соціально незахищеним верствам населення, а також зміни, спрямовані на надлишкове оподаткування деяких видів діяльності, від якого ці галузі можуть бути знищені повністю.

Так, УДАРівець відстоює позицію виведення з переліку підакцизних видів товару «компоненти моторних палив». Оскільки, це призведе до подвійного акцизного оподаткування цих складових - спершу саме, як компонента, а потім як елемента у складі підакцизного палива. Компоненти моторних палив, які використовуються галуззю, це складні хімічні сполуки, що переважно виробляються з вітчизняної органічної сировини і є значно дорожчими у виробництві аніж традиційні нафтові органічні сполуки. Віднесення їх до акцизної групи – це економічна смерть всієї галузі біопалив для моторних палив. Аналогічна ситуація з введенням акцизу на біоетанол. Прийнята в Податковому кодексі норма знищить все вітчизняне виробництво бензинів із додаванням вітчизняної біосировини так само, як була знищена вся галузь з виробництва біодизеля. А виробництво альтернативних палив, зазначає політик – це відновлення роботи спиртових підприємств, глибока вітчизняна переробка нашої органічної сировини, заміщення російського бензину вітчизняною органічною сировиною.

В цілому народний депутат, член партії «УДАР Віталія Кличка» Олександр Сугоняко підтримує ухвалений Державний бюджет на 2015 рік. «Що може бути кращим у країні, що воює?» - риторично запитує політик. Тільки 200 млрд гривень закладено на оборону та озброєння. Цей бюджет залишає більшість соціальних гарантій, закладені кошти на будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” та лікування онкохворих дітей. Залишені всі пільги для освітян та врахована безоплатна освіта.

«Я проголосував би за Держбюджет, але доопрацювавши і максимально покращивши його, двома днями пізніше. Ухвалення закону – це певна юридична процедура, навіть скорочений варіант розгляду дозволяє виважено приймати рішення», - наголошує парламентар. «Пришвидшення цього процесу призвело до того, що депутати, як і урядовці, самі не до кінця зрозуміли, що вони ухвалили. Так, проігноровані залишились слушні пропозиції. Такі, як визначення зарплат високопосадовцям та посадовим особам стратегічних державних підприємств виключно розміром окладу без премій, надбавок і доплат. Бо знаємо, наприклад, оклад у судді 4-5 тисяч гривень, а по факту з різними доплатами він отримує 15 тисяч гривень. Або ситуації з державними банками, що по суті знаходяться на межі банкрутства, а фактичні зарплати їх керівників вираховуються десятками тисяч гривень», - вважає Олександр Сугоняко.

«Я підтримую більшість ініціатив Президента, говорить депутат, але бажаю проводити їх, не переламуючи через коліно. Треба робити виважені кроки. Невдовзі ухвалені рішення з голосу будуть приведені та оформлені в документ – Державний бюджет України на 2015 рік, і кожен депутат зможе доповідати про його зміст своїм виборцям», - наголосив Олександр Сугоняко.

Поспіхом не можна виробити якісний продукт, - зазначає Олександр Сугоняко. Швидкість потрібна була: за три дні вже новий 2015 рік, переговори з Міжнародним валютним фондом. Але істерія, яка панувала в залі засідань Верховної Ради, навряд чи сприяла виробленню повністю збалансованого по видатках головного кошторису країни.

  29 Грудня 2014 +Коментар | подобається