Останні події

Дмитро Лантушенко: «Брудні технології влади нас не зупинять!»

30 жовтня у Сумах відбулася презентація і обговореннядокументального альманаху «Відкритий доступ». Регіонали намагалися зірвати показ фільму, розповсюдили чутки про те, що опозиція нібито намагається захопити офіс Партії регіонів та закидали саме себе яйцями.

Про все це ми розпитали у Дмитра Лантушенко – голови Сумської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» та безпосереднього учасника подій.

-          Дмитро, розкажіть, будь-ласка, як саме прийшла ідея провести у Сумах презентацію скандального «Відкритого доступу»?

-         Цей фільм знято відомими українськими журналістами та громадськими діячами, які впродовж кількох років боролися за ухвалення Закону України «Про доступ до публічної інформації». Події,зображені в альманасі,розгортаються після вступу в дію цього закону. Автори фільму докладно описали президентське життя в Межигір’ї, ігнорування владою своїх обов’язків – сумні реалії нашого життя. Ми вирішили, що цей фільм необхідно привезти у Суми. Тому я  зв’язався з відомим українським журналістом Сергієм Лещенко, який в свою чергу, познайомив мене з колегами, які займаються презентаціями «Відкритого доступу» в Україні. Після цього ми працювали разом задля того, щоб якнайкраще провести показ у нашому місті, адже в інших містах України презентації «Відкритого доступу» супроводжувалися намаганнями з боку влади зірвати захід – в залах вимикали світло, закидали димовими шашками, шукали вибухівку в нібито замінованих приміщеннях.

-          Чи виникали якісь складності із організацією показу у Сумах?

-         Проблеми почалися ще з пошуку місця проведення – керівництво близько десяти залів нам відмовило в оренді, боячись наслідків для свого бізнесу. Погодилися лише представники приміщення по вулиці Петропавловська 61. Тоді ми почали анонсування події – за допомогою афіш, об’яв у ЗМІ, соціальних мереж. Активісти міського УДАРу проявили креатив – кілька днів поспіль виводили анонс перегляду «Відкритого доступу» за допомогою проектору на центральну вулицю міста Соборну. Сумчани дуже позитивно реагували на презентацію фільму, інформація розходилися швидко і люди радо очікували на приїзд журналістів.

-          Хто саме приїхав презентувати «Відкритий доступ» у Суми?

-         До нас приїхали дуже відомі українські журналісти та громадські діячі. Наталка Соколенко -  журналістка, активістка руху «Стоп цензурі!», Андрій Куликов - ведучій програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV та громадські діячі Аліса Рубан і Олег Рибачук.

-          Дмитро, розкажіть, будь-ласка, як саме пройшла презентація?

-        Все було аж занадто ідеально аж поки напередодні презентації фільму нам повідомили, що у залі нібито пошкоджене освітлення, внаслідок чого категорично відмовили у проведенні презентації.  Знайти інше приміщення в день проведення показу фільму, оповістити про це запрошених людей було майже нереально, тому наша команда вирішили діяти ще більш рішуче та провести презентацію просто неба, на центральній вулиці нашого міста в сквері ім. Т.Г. Шевченка. 

-          Прокоментуйте скандальну ситуацію біля Петропавлівської 61, де поруч з іншими офісами знаходиться офіс Партії регіонів, і конфлікт з представниками влади.

-         Коментувати брудні піар-технології  з боку влади – діло неблагородне. Якщо коротко – перед презентацією «Відкритого доступу» я та дві активістки УДАРу підійшли за цією адресою, де в нас був домовлений та оплачений актовий зал. Через те, що в приміщенні нам вже відмовили, ми хотіли повідомити людям, які прийдуть за цією адресою, що місце перегляду змінилося.  Проте, самим прийомом ми були шоковані: двері в будівлю були зачинені, а біля входу зібралися депутати місцевих рад від Партії регіонів та близько 70 молодих хлопців. До приміщення нас не пустили, назвали провокаторами та сказали, що ані про який показ фільму ніхто не чув. До того ж нас звинуватили у тому, що ми плануємо захопити та розгромити офіс Партії регіонів. Це взагалі смішно! Те, що ми побачили потім у ЗМІ нас просто обурило: представники Партії регіонів зняли сюжет, як нібито хлопці з сумської опозиції кидають яйцями у табличку на вході до приміщення. Ми спростовуємо будь-яку причетність активістів УДАРу до цієї провокації.

-          Як Ви взагалі оцінюєте те, як пройшов захід?

-         Ми дуже задоволені. Журналісти, які презентували «Відкритий доступ» у Сумах сказали, що це був найкращий перегляд, порівняно з іншими містами України. Ми зібрали багато глядачів, а цей фільм – це ковток свіжого повітря у суспільстві, де свобода слова постійно пригнічується. А брудні технології з боку влади лише надають нам сили працювати далі та відстоювати інтереси сумчан.

  4 Листопада 2013 +Коментар | подобається