Останні події

Партійний подарунок – цілюще джерело

На околиці села Білка, що у Тростянецькому районі, є криниця. Скільки їй років, ніхто не знає - може сто, а може й більше. Вже давно пробилася вода на гору і радує людей. Одних про­холодою - руку в найспекот­ніший день довго не втри­маєш під струмком, інших задовольняє неперевер­шеним смаком.

А ще, за пе­реказами старожилів, вода ця має цілющі влас­тивості. Тому тут можна бачити людей з Тростянця, Охтирки, Сум та навколишніх сіл з хворо­бами нирок та органів трав­лення. Вони набирають воду і вживають її, як ліки.

До недавніх часів джере­ло було замулене й поро­сле бур'я­нами. Якось по­бували тут партійці "УДА­Ру", вгамували жагу від спеки. Дуже їм сподо­бало водичка, але вигляд біля криниці був жахливий. І відтоді виріши­ли вони обладнати її та зробити привабливою.

Спочатку її почистили, окучили, впорядкували навколишню територію, додали в колодязь одне кі­льце. Щороку знаходили час кілька разів навіду­ватися до цього місця, аби підтримувати порядок і до­давати в його оздоблення щось новеньке.

А цього року вирішили зробити, так би мовити, капітальну ревізію джере­лу. Напередодні Дня Конституції партійці оголосили толоку, пові­до­мили про це сільську ра­ду. Місцева влада відразу відгукнулася на почин. То ж до партійців підключилося і небайдужі жителі села. Підпри­ємці надали будіве­льну техніку - екскаватор, па­льне, люди з собою при­несли інструменти. І субот­нього дня, у вихідний, заки­пі­ла робота.

Екскаватором прочисти­ли і заглибили все русло потоку джерельної води від криниці аж далеко до сере­дини лугу. Тепер вода не застоюється. Зробили більш зручним місце, де на­бирається вода, що дозво­лить тепер ставити під струмок не тільки баночки, а й відра. Адже потік води немалий - за півхвилини відро набігає.

Щоб можна було краще діставатися до джерела, через рівчак зро­били клад­ку. Почистили і саму крини­цю, підладнали ого­рожу, побілили її та коло­дязні кільця.

- Те, що демонструють на своєму прикладі "УДАРів­ці", заслуговує найкращих слів подяки, - говорить сі­льський голова С.М.Поно­ма­ренко. -  Люди приїхали з міста в село, день віддали роботі і можу сказати, не­легкій. Добре б приклад такої не­байдужості і благо­родства наслідувати і ін­шим партіям. І тоді і міста, і села будуть розвиватися і проц­вітати.

Поруч з партійцями свої робочі руки доєднали до справи і місцеві селяни. Серед них - подружжя Онди, Степаненків та інші. Разом з дорослими були і діти, які вчилися робити добро і радіти цьому.

- Я хочу подякувати і своїм однопартійцям, і мешкан­цям Білки, які від­гукнулися на нашу ініціа­тиву, - з приємністю сказав голова Тростянецького ра­йонного осередку "УДАРу" В.М.По­ля­ковський. - Бо все це проводиться не для кра­с­ного слівця, а для розвит­ку наших населених пунк­тів. Тепер багато тростян­чан і мешканців Білки змо­жуть приїхати до криниці і насо­лодитися чистою, дже­ре­льною водою.

 

Толока всім додала і нас­наги, і настрою. Роз`їж­джа­ючись по своїм домів­кам, і дорослі, і малі наби­рали з джерела воду. І кожен від­чував радість від того, що цей куточок об­лагороджено і його руками, і що тепер він став ще доступніший тим, хто прагне цілющої води.

  1 Липня 2013 +Коментар | подобається