Останні події

УДАРівці ініціювали обговорення підвищення цін на проїзд у маршрутках

8 червня за ініціативи Сумського УДАРу пройшов круглий стол, на якому обговорювалося підвищення цін на проїзд у маршрутках.

У круглому столі взяли участь 27 чоловік – представники політичних сил та громадських організацій. Усі учасники зійшлися на тому, що підвищення вартості проїзду безпідставне і вирішили разом боротися із свавіллям сумських перевізників.

Сергій Лихман, голова Сумської обласної організації ПП «УДАР Віталія Кличка» наголосив на тому, що його не влаштовує сам підхід міської влади, коли сумчан вважають за дурнів, розрахунки вартості проїзду суперечать одне одному і явно не прозорі, і взагалі більшість з жителів міста про підвищення вартості проїзду й взагалі не чули. «Тому ми на минулих вихідних поставили намет на Соборній, - поділився Сергій Лихман, - де на фліпчарті кожен перехожий міг висловити свою думку щодо наболілої теми маршруток. Тут багато суперечностей. Наприклад, чому за розрахунками 2005 року у день маршрутка перевозила 235 пасажирів, в 2013 лише 30?».

Микола Чорнотицький, експерт ГО Бюро аналізу політики, вважає, що ініціаторами підвищення тарифів є лобістська група, у якої є представники в міській раді. «У керівника відділу логістики Геннадія Гризодуба теж є свої маршрутки, тому про що взагалі можна говорити?»,- запитує Микола Чорнотицький.

Артем Бондарь, голова Молодого Народного Руху, та Дмитро Шестерньов , голова Сумського обласного осередку «Молодь Демократичного Альянсу», розповіли про власні кроки боротьби з підвищенням цін на проїзд. Вони збирали підписи незгодних сумчан, вже зібрано 4 тисячі підписів, фотографували та знімали на відео незадовільний стан маршруток, підготували звернення до антимонопольного комітету.

Олександр Загребельний, активіст Комуністичної партії України, вважає дуже важливим вплинути на людей, які дуже пасивні і все одно будуть їздити і по 3 гривень, і по 6 гривень.

Юлія Левченко, в.о. голови Сумської міської організації ВО Свобода, запропонувала три шляхи вирішення цієї проблеми: «Ми можемо або пересісти на велосипеди, або обурюватися і перекривати дороги, або ж схилити голови і погодитися».

Погоджуючись з усіма присутніми, Сергій Сергієнко, голова обласної благодійної організації «САТВА», зауважив, що не кожна родина зможе витрачати стільки коштів лише на проїзд по місту.

Андрій Бєлов, ПП «Україна, вперед!»: «Сьогодні ми зібралися разом, усі ми незадоволені, та у нас немає діалогу, бо відсутні і перевізники, і представники влади. все що нам залишається  - це діяти».

Олена Полякова, голова Спілки підприємців, орендарів та власників сумської області, вважає, що необхідно і далі збирати підписи, підрахувати справжню кількість людей, що їздять у маршрутках за день та написати звернення до мера міста.

Микола Клочко, депутат обласної ради: «Влада довела Суми до транспортного колапсу. Проблема не лише в підвищенні вартості проїзду, а в тому що немає нових тролейбусі в і обіцяних автобусів, автошляхи потребують ремонту. На це завжди відповідають, що у нас немає грошей. Але гроші в бюджеті є. Як секретар бюджетної комісії обласної ради, я це добре знаю.  У нас є гроші на все – на забаганки губернатора, на «Барсу», на такі комунальні підприємства, як «Промоції Суми», які взагалі незрозуміло чим займаються. Та зараз наше першочергове завдання захистити інтереси сумчан, щоб вони не постраждали від підвищення тарифів на проїзд».

 

За результатами круглого столу учасники вирішили разом боротися з підвищенням цін на проїзд, на днях буде підготовлено та підписано резолюцію та деталізовано план спільних дій.

  10 Червня 2013 +Коментар | подобається