Останні події

Олександр Сугоняко: "Ми маємо ще один шанс змінити долю нашої держави на краще..."

Мені часто ставлять запитання і ті, хто голосував за мене на парламентських виборах і ті, хто голосував за іншого і вже встигли  розчаруватись, бо інший зразу ж зрадив їх: „ –А які ж підсумки  цих парламентських виборів?  Що ж  змінилось  в Країні або що буде мінятись, на що сподіватись?»  Складні питання, на які важко дати конкретні відповіді. Спробую відповісти  щиро, хоч правда не завжди подобається людям: часом нам хочеться помилятися і  вірити в нездійснене.

 

Вибори насамперед показали основний зріз наших  соціальних очікувань від наших обранців, причому вже на підготовчій стадії. Якщо ми, у цілому, природно і «нормально» ставимось до того, що наші голоси купують: грішми, гречкою, дитячими майданчиками і солодкими обіцянками, то чого можна чекати від тих, кого в такий спосіб ми обрали і кому, фактично, вручили свою долю. Вклавши в наші голоси, комерсанти від політики швидко намагаються повернути вкладене  - переходячи в провладну партію, забуваючи про свої передвиборні обіцянки і зраджуючи своїм виборцям.

 

І, проте, є й позитивні підсумки цієї виборчої кампанії: вперше в Парламент прийшли, з досить непоганою підтримкою, дві нові у великій політиці, політичні партії – це УДАР і Свобода. І ми бачимо, що їх перші кроки в Парламенті – боротьба за персональне голосування – дали перші позитивні результати, тобто: в українського Парламенту є  шанс запрацювати  саме як законодавчий орган країни, а не симфонічний оркестр під керівництвом одного регіонального диригента, та ще й  «під фанеру», тому що більш половини горе-музикантів відсутні. І тут починається саме цікаве і  головне.

 

І якщо парламентські фракції партії УДАР і партії Свобода почали свою роботу у вищому законодавчому органі країни, почали  ініціювати  виконання всіх тих обіцянок, які давали своїм виборцям: і боротьба з корупцією, і економічні,  і соціальні реформи, і реформи судової системи, і європейський вибір, і багато, багато іншого, то від того, яку підтримку і реакцію  викличуть ці ініціативи на місцях і залежить доля країни, і наша з вами  доля. І якщо, знаєте, як у тій приказці: «угорі погуділо, а внизу – тихо-тихо», те всі ці ініціативи зверху, образно кажучи, зійдуть «на нівець» на місцях.

 

Тому, один із найпринциповіших моментів сьогодення – це: тільки на місцях, з одного боку, можемо підтримати наших обранців в українському Парламенті в їхній боротьбі за реформи і європейський вектор країни, з іншого боку – тільки ми можемо змусити їх «не розслаблятись». А тому, вважаю першочерговим завданням данного моменту -  формування сильних, організаційно оформлених регіональних команд парламентських партій.

 

Партія УДАР у грудні 2012 року провела загальні збори своїх членів, на яких було обрано обласне політбюро партії, керівника обласної парторганізації Лихман С.М.  і взяла курс на партійне будівництво, для того, щоб мати свої представництва в кожному населеному пункті, кожному селі і селищі…

 

Тільки маючи живий зв'язок з людьми можна розраховувати на їхнє розуміння та підтримку, тому, що специфіка можливості  впливу партії УДАР на  життєво-важливі для людей питання опосередкована – партія УДАР є опозиційною партією правлячому режиму, у нас немає безпосередніх важелів керування і впливу на виконавчу владу та адміністративний апарат. Наша зброя -  це гласність і критика, але партія УДАР ніколи не займалась безпредметним критиканством: якщо ми із чимось не згодні, ми пропонуємо конструктивну альтернативу, та і критикуємо ми адресно і по суті. Партія  УДАР запропонувала свій пакет економічних і соціальних реформ по модернізації країни, чітко розставивши пріоритети і визначивши принципи, які дозволять ці реформи довести до логічного  завершення, одержавши на виході іншу країну, у якій громадянське суспільство і держава будуть партнерами, а не ворогами, у якій будуть дотримуватись і захищатись основні права і  свободи її громадян: на роботу, на гідну зарплату і соціальне забезпечення, право на вибір, демократію і гласність.

 

Сумська обласна організація партії УДАР виступила ініціатором ряду суспільно-політичних акцій і довела ділом, що можна робити багато потрібних справ не для піару та реклами, не за місяць до виборів, щоб заробити дешевий авторитет, не за рахунок частини «наколядованих» з бюджету грошей.  Одна ініціатива донорського руху багато чого вартує. Десятки активістів партії УДАР добровільно і безоплатно здали, як донори, свою кров, щоб не на словах, а на ділі надати допомогу тим, хто вкрай її потребує: онкохворим  старим людям  і дітям. І це не епізод, а регулярна система, у якій щокварталу з боку нашої партії будуть брати участь, як донори, сотні активістів. Кров, як ви розумієте, беруть  у здорових людей, так що, якщо оцінювати ці ініціативи   філософськи, то вперше в політику  прийшла політична партія зі здоровою кров'ю, а значить думками і справами, якими ми і прагнемо поділитись з українським суспільством. І запрошуємо всіх небайдужих приєднатись до цієї шляхетної акції. 30 травня відбудеться 2-й етап донорського руху, під час якого вже більше сотні активістів партії УДАР безоплатно здадуть свою кров. Партія УДАР не робить голослівних заяв – ми не прихильники епізодичних піаркомпаній.  Партія УДАР -  відповідальна за свої слова і дії політична сила, що виконує взяті на себе зобов'язання.

 

Повертаючись до початку, до відповіді на запитання про підсумки парламентських виборів, дозвольте відповісти нетрадиційно, невеликим творчим аналізом:

Когда опять подводим мы итог

Наших побед, иллюзий и ошибок

Я думаю, смеется Бог

От наших огорчений и улыбок.

 

Да, снова торжествует, лицемер,

Он обманул народ красивой фразой,

Но ведь и нам он показал пример

Что не бывает так, что б все и сразу.

 

Он долго охмурял  и покупал,

И долго ретушировал личину;

И в цель, увы, он все-таки попал

Народ загнав в силки, как ту дичину.

 

И в этом есть какой-то свой резон,

Когда все протрезвеют от дурмана,

Сумеют заглянуть за горизонт,

Избавиться от фальши и обмана.

 

И, может быть, сдержав и гнев, и боль

От унижения и пораженья,

Отведена великая нам роль -

Достойно выиграть грядущие сраженья!

  14 Травня 2013 +Коментар | подобається