Останні події

Сумський «УДАР» обговорив закони про освіту

 

9 квітня за ініціативи молодіжних організацій політичних партій «УДАР», «Фронт Змін», «Народний Рух України» та громадських організацій в приміщенні ГО Бюро аналізу політики відбувся круглий стіл на тему «Вища освіта в Україні: сьогодні і завтра».

      Круглий стіл було організовано з метою донесення до студентства основних положень трьох законопроектів «Про вищу освіту» ( № 1187 (Ківалов, Калетнік, Сорока), 1187-1 (Яценюк, Гриневич) та 1187-2 (подано Балогою, розроблено групою під керівництвом Згуровського) та оголошення про старт Всеукраїнської кампанії «За кращу вищу освіту».

      На круглому столі були присутні голова Сумської обласної організації політичної партії «УДАР» Сергій Лихман, голова Сумської обласної організації політичної партії «Фронт Змін» Микола Клочко, експерт з питань вищої освіти та громадський діяч Віктор Бобиренко, координатор молодіжного крила політичної партії «Фронт Змін» в Сумській області Євген Кузьмичов, голова молодіжного Народного Руху України в Сумській області Андрій Рибалко, активіст Сумського «УДАРу» Богдан Вашист, голова Студентського братства Сумщини Дмитро Тіщенко, активістка СММГО «Студентська республіка» Крістіна Сахно.

       Голова Сумської обласної організації політичної партії «УДАР» Сергій Лихман:

    - Авторам законопроекту «Про вищу освіту»  під номером 1187 байдуже на стан освіти в Україні. Їх не хвилює корупція, неадекватність акредитації вузів, питання отримання стипендії, адже, їхні діти навчаються закордоном. Я сподіваюся, що парламент все ж таки ухвалить опозиційний законопроект «Про вищу освіту», хоча з огляду на нинішню політичну ситуацію, в це не дуже віриться. Освітній процес повинен бути спрямований на задоволення потреб студентів, щоб якість знань викликала у студента бажання навчатися, а потім реалізовуватися як професіонал в Україні, а не закордоном.

Присутній на круглому столі експерт в сфері освіти Віктор Бобиренко вважає, що місія будь-якого вузу: навчити спеціаліста, виховати громадянина та випустити науковий продукт. А у нас ректори ціняться за те, що вони «зберегли кафедри». «Обидва опозиційних законопроекти виходять з інтересів студентів, їхніх батьків та вузів. Дуже важливий пункт про систему грантів, коли гроші ходять за студентом, і вузи змагаються за те, щоб студенти йшли навчатися до них. Чим більше чітких норм і прозорості, тим менше проблемних питань», - зазначив він.

Представник студентського самоврядування Дмитро Тіщенко, зазначив, що на жаль, студентські лідери всіх ,крім одного вузів міста Суми, ухвалили законопроект під авторством Ківалова.

Андрій Рибалко виявився більш радикальним і впевнений, що поки не буде зруйнована радянська система освіти, європейської не побудувати. Зараз відбувається так, ніби студент щось винен вузу, а коли будуть гранти саме собою вирішиться питання неякісних вузів. Але опозиційний законопроект «Про вищу освіту» можна буду прийняти лише після зміни режиму в країні.

Підсумовуючи усе сказане учасниками круглого столу, Євген Кузьмичов, координатор молодіжного крила політичної партії «Фронт Змін» в Сумській області:

- Таке враження, що команда Табачника свідомо знущається зі студентів. Щоб поширити інформацію про всі три законопроекти «Про вищу освіту» опозиція виготовила спеціальні листівки, які молодь буде поширювати у вузах.

Учасники круглого столу погодилися на тому, що законопроекти «Про вищу освіту» повинні відповідати інтересам студентства і домовилися поширювати інформацію про всі три законопроекти за допомогою листівок та соціальних мереж.

Прес-служба Сумської обласної

організації ПП «УДАР» Віталія Кличка»


 

 

  11 Квітеня 2013 +Коментар | подобається