Останні події

«Вставай, Україно!»: багатотисячний мітинг опозиції у Києві

 

   7го квітня у Києві відбувся мітинг в рамках акції «Вставай, Україно!». В акції протесту взяли участь 230 активістів Сумського «УДАРу» на чолі з головою Сумської обласної організації «УДАРу» Сергієм Лихманом.

   У столичному парку ім. Тараса Шевченка зібралося більше 12 тисяч людей, незгодних з діями уряду Януковича.

   Під час свого виступу Віталій Кличко наголосив: “На сьогодні немає більшості в парламенті. Немає більшості і в опозиції. Як вийти з цього глухого кута? Цивілізована відповідь – дострокові вибори. І Президента, і парламенту. На підставі існуючих законів”.

   Лідер “УДАРу” зазначив, що влада тисне на українців, їхні права і їхній бізнес через суди та прокуратуру.

   “На сьогодні мільйони українців не бачать світла в кінці тунелю. Мільйони українців не мають роботи. Мільйони українців шукають кращої долі за кордоном, тому що немає ніяких перспектив. 75% молодих людей мріють жити за кордоном. Про яке майбутнє ми можемо говорити? Я впевнений, що кожен з нас, хто прийшов сюди, хоче висловити свою громадянську позицію - не жити в країні, в якій ми залежні від однієї людини, а жити в демократичній країні, де є достойна заробітна плата, достойна робота і пенсія, високі стандарти життя. Ми всі хочемо впевнено дивитися в завтрашній день. Я переконаний, що кожного дня до нас буде приєднуватися все більше людей. Ми боремося не за гроші, не за привілеї і преференції, а за майбутнє України. І я впевнений, що в нашій боротьбі ми зможемо перемогти, але тільки разом”, - підкреслив Віталій Кличко.

   Він також привітав всіх присутніх зі святом Благовіщеня.

   “Сьогоднішній день приніс нам гарні новини - наш друг Юрій Луценко на волі, і він приєднується до нас. Але жодна країна не може назватися демократичною, доки в ній є політичні в’язні. Наше завдання – щоби Юлія Тимошенко і інші політики, які ув'язнені за свої переконання, вийшли на волю. Щоб жодного політв’язня в Україні не залишилося”, - наголосив лідер “УДАРу”.

   Учасники акції опозиційних сил за участі депутатів місцевих рад також ухвалили резолюцію, яка складається з 7 пунктів. Опозиція вимагає:

1.  Прийняти на засіданнях місцевих рад, депутатами яких є представники опозиційних сил, рішення щодо невизнання та невиконання на території цих рад "законів", "постанов" та інших рішень, ухвалених під час спроби узурпації влади 4 квітня.

2. Внести у порядок денний Верховної Ради законопроекти, які були нібито "ухвалені" 4 квітня 2013 року на так званому виїзному засіданні парламенту, та розглянути їх на легітимному пленарному засіданні парламенту згідно з регламентом.

3. Не допустити проведення так званого референдуму, який має на меті продовження президентських повноважень Віктора Януковича.

4. Негайно призначити вибори Київського міського голови та Київської міської ради на червень 2013 року.

5. Скасувати антинародну пенсійну реформу, як того вимагає більшість громадян України.

6. Відправити у відставку Уряд Азарова, який призвів до глибокої соціально-економічної кризи в Україні.

7. Оголосити проведення всеукраїнської акції протесту «Вставай, Україно!» в Києві у День Європи, 18 травня 2013 року з вимогою провести дострокові президентські вибори після усунення від влади Президента Януковича як головного узурпатора влади та порушника Конституції України.

 

  8 Квітеня 2013 +Коментар | подобається