Останні події

ЧЕСНО про 100 днів роботи парламенту

 

1 квітня в приміщенні Сумського прес-клубу учасники руху ЧЕСНО розповіли журналістам, представникам політичних сил та громадськості, як працювали перші 100 днів у Верховній Раді народні депутати.

У відкритій дискусії взяв участь і голова Сумської обласної організації політичної партії «УДАР» Віталія Кличка» Сергій Лихман.

- Люди мають велику довіру до руху ЧЕСНО. І для учасників ЧЕСНО дуже важливо продовжуватися залишатися незалежними і не ставати ані на сторону опозиції, ані на сторону влади. Депутати від «УДАРу» своїми діями показали свою повагу та увагу до запитів та пропозицій ЧЕСНО. Тому зараз кожен українець має доступ до усієї необхідної інформації про діяльність «УДАРівців», - зауважив Сергій Лихман.

У ході зустрічі учасники руху ЧЕСНО розповіли, що їх перша спроба перевірити доступність та підзвітність народних депутатів показала неготовність останніх бути прозорими перед суспільством. Тільки 139 народних депутатів відповіли на звернення ЧЕСНО, надавши бодай часткову інформацію або повідомивши про відмову. Проблеми з прозорістю та підзвітністю в першу чергу виникають у депутатів Партії Регіонів, Комуністичної Партії та ВО «Свобода». Найбільше відповідей надійшло від фракції партії «УДАР» (100%, 42 відповіді), друге місце – ВО «Батьківщина» - 53  відповіді, 13 «свободівців» відповіли відмовою у співпраці на звернення ЧЕСНО, 9 позафракційних парламентарів також надіслали відповідь руху. ЧЕСНО отримав лише 21 відповідь від представників найбільшої парламентської фракції – Партії Регіонів, і лише одну відповідь від члена фракції Компартії. Станом на 29 березня рух ЧЕСНО не отримав жодної відповіді від лідерів парламентських фракцій, за винятком даних про Віталія Кличка у колективній відповіді партії «УДАР».

Варто зазначити, що за даними соціологічного опитування, половина населення України - 51% - досі не знає, хто є депутатом на їхньому окрузі, а 80,5% виборців не знають, як можна зв’язатися зі своїм депутатом. У той же час абсолютна більшість населення – майже 90% – певні, що депутат має бути доступним для виборців через оприлюднення всіх адрес приймалень, телефонів помічників та робочих контактів, аби виборці мали постійний доступ до нього.

Лише 110 депутатів надали руху ЧЕСНО власну біографію, а в офіційних онлайн-джерелах можна знайти біографії 181 парламентаря.

Загалом ЧЕСНО  відома інформація про 406 громадських приймалень, однак на вимогу руху цю інформацію надали лише 100 депутатів. Інформацію про громадські приймальні ще 69 нардепів можна знайти в Інтернет. Найбільше з них відкрито у столичному регіоні (79), найменше – на Миколаївщині (3). На Сумщині, за даними ЧЕСНО, відкрито 5 громадських приймалень.

В цілому інформацію про помічників у повному чи частковому вигляді надали 112 народних обранця: лише 68 з них надали повні списки, 44 парламентаря надали неповні списки, здебільшого пояснюючи це захистом персональних даних помічників. Загалом 26 нардепів відмовилися оприлюднити прізвища своїх офіційних помічників-консультантів або не надали списки без жодних пояснень.

Лише 29 депутатів відповіли на питання ЧЕСНО про витрачання 17 000 грн. та надали постатейний опис використання цих коштів за грудень 2012 - січень 2013 року.  В їх числі і один мажоритарник від Сумської області  - Олег Медуниця. У своїй відповіді ЧЕСНО він зазначив, що на здійснення депутатських повноважень отримав 28,626 грн., більшість з яких витратив на оренду приміщення для приймальні (12 000 грн.), транспортні витрати (11 000 грн.) та публікації у ЗМІ (2800 грн.).

Також Рух ЧЕСНО проаналізував існуючі пільги народних депутатів України та запропонував скасувати 18 з 40, що містяться у Законі Україні «Про статус народного депутата України». Зокрема, рух ЧЕСНО запропонував скасувати 12 пільг чинних депутатів та 6 привілеїв, якими можуть користуватися усі депутати парламенту попередніх 6 скликань.

 

Прес-служба Сумської обласної

організації ПП «УДАР» Віталія Кличка»

 

  3 Квітеня 2013 +Коментар | подобається