Останні події

Сергій Лихман: «Ми не дамо владі зірвати вибори до обласної ради»

1 березня в приміщенні ГО «Бюро аналізу політики» відбулася прес-конференція, присвячена спробам обласної влади зірвати проведення проміжних виборів депутатів до Сумської обласної ради по 14-му округу (Конотопський район Сумської області) та 40-му округу (Ковпаківський район м. Суми).

 

Сергій Лихман, голова Сумської обласної організації ПП «УДАР» Віталія Кличка»:

-                          Невиділення коштів на проведення проміжних виборів до Сумської обласної ради – це спроба зі сторони влади зірвати вибори. Це означає, що у нас з вами відбирають найцінніше право громадянина – право обирати. Влада узнала, що опозиція узгодила єдиного кандидата по округу №40 – Сергія Бутенко (голова партії «Народний Рух» в Сумській області). Вони розуміють, що претендент від влади стовідсотково програє ці вибори. Тому вони вирішили просто саботувати виборчий процес. Ми їм цього не дозволимо.

 

Присутня на прес-конференції Антоніна Гуленко, експерт з виборчого права, вважає дії обласної виборчої комісії абсолютом некомпетентності та правової безграмотності, що проявляється в плутанині з датами та законами.  Антоніна Гуленко розповіла, що проміжні вибори були призначені ще під час 3-го засідання Сумської обласної виборчої комісії 14 лютого 2013 р. Результати засідання були оприлюднені на офіційному сайті Сумської обласної ради та у місцевих ЗМІ. Крім того, було складено основний кошторис видатків для підготовки та проведення виборів та укладено цивільно-правові договори з фахівцями, які надають послуги Сумській обласній виборчій комісії на платній основі під час виборчого процесу.

Починаючи з 14 лютого 2013 р. Сумська обласна виборча комісія, Сумська міська виборча комісія, Конотопська районна виборча комісія повинні повноцінно здійснювати свої функції, спрямовані на організацію проміжних виборів до Сумської обласної ради. Але робота здійснюються лише на бумазі, а фактично ніхто не працює через відсутність фінансування. Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», витрати на підготовку і проведення проміжних виборів здійснюються за рахунок коштів бюджету Сумської області. Не зважаючи на це, під час проведення 23-ї сесії 6-го скликання, яка відбулася 22 лютого 2013 р. питання щодо фінансування виборів, які призначено на 14 квітня 2013 р., не розглядалося.

Сергій Лихман констатує, що влада не просто зриває процес підготовки до виборів 14 квітня 2013 р., а й порушує закон України «Про вибори депутатів місцевих рад» та Конституцію України.

«Ми їм цього не дозволимо, - заявив Сергій Лихман. – Ми будемо боротися за конституційні права жителів Сумської області. Нічого страшного, що ми в меншості. Нещодавні події в Верховній Раді довели, що навіть в меншості УДАРівці можуть диктувати свої правила Партії Регіонів. Тому, якщо протягом тижня не буде зібрано позачергову сесії Сумської обласної ради з метою виділення коштів на проведення виборів, ми звернемося до прокуратури».

Прес-служба Сумської обласної

організації ПП «УДАР» Віталія Кличка»

 

 

  1 Березеня 2013 +Коментар | подобається