Останні події

Микола Буряк: «З любов’ю до Глухова»

 

          Під час виборів звичайно говориться багато красивих слів та обіцянок. Та вірити можна лише реальним справам. Пропонуємо вам познайомитися з людиною, яка дуже багато зробила для розвитку Глухова, відродження його культурної та історичної спадщини. Зустрічайте: Микола Буряк, кандидат у народні депутати по одномандатному мажоритарному округу №159.

 

        Микола Буряк, будучи сільським головою Соснівки, «пробив» ідею проведення ярмарку, котрий буквально сколихнув всю околицю, зібравши сотні мешканців Глухівщини та гостей з сусідніх областей та Росії, залишившись у народній свідомості під гучною назвою «Сорочинці по-соснівськи». Взагалі за останні роки у Соснівці зроблено неймовірно ба­гато: капітальний ремонт меморіа­лу загиблим воїнам-землякам, но­вий сквер, відремонтовані школа та Будинок культури, освітлення по всіх вулицях, що дало можливість селу стати першим за підсумками почат­кового національного конкурсу «На­селений пункт найкращого благоус­трою і підтримки громадського по­рядку».

         Внесок Миколи Буряка у відродження культурно-історичної спадщини Глухова можна прослідкувати в кілька етапів. У 1991р. він долучився до відродження глухівської співочої школи, якою місто було славне кілька століть поспіль. Сьогодні Глухівська школа мис­тецтв імені Березовського – один з провідних на Сумщині про­фільних закладів позашкільної освіти. А ще, за його ініціативи міська влада  тоді ж винесла рішення  увічнити в бронзі пам\\\'ять видатних земляків – композиторів Бортнянського й Березовського та проводити в листопаді, раз на два роки, фестивалі старовинної музики й фольклорного співу. 

         Сьогодні важко уявити будь-який святковий захід, концерт без «живої» музичної програми гурту «Молодість», біля витоків якого у 1975 році стояв саме Микола Буряк. Поява «Молодості» знаменувала справжній прорив у мистецькому житті Глухова. Слідом за нею у навчальних закладах, установах, підприємствах почали масово створюватися групи, які грали в популярному естрадному жанрі. Сам вокально-інструментальний ансамбль спромігся одним з перших на Сумщині здобути звання народного, виступав у рамках культурної програми Олімпіади-80 на сценічних підмостках Києва та Москви, став лауреатом обласної літературно-мистецької премії імені Пилипа Рудя.

         Багато зусиль із застосування новаторських напрацювань спрямував Микола Буряк і на організацію дозвілля молоді. За його безпосередньої участі було створено міський клуб «Співзвуччя» з кімнатою комп’ютерних ігор, безалкогольним баром «Зодіак», де проводилися змагання з дартсу, інші ігри, конкурси, вікторини. Але найбільш улюбленим видом дозвілля, безумовно, була цікава і змістовна дискотечна програма, яка тривала до третьої ночі. А ще багатьом пред­ставникам молоді 70-80-х пам\\\'ятні розважальні заходи на майданчи­ку в центральному парку - у т. зв. «клітці». Микола Костянтинович, кот­рий особисто вів там дискотеки, згадує, між іншим, що майже ніхто не з\\\'являвся туди з цигаркою або на­підпитку, а якщо хтось й насмілю­вався - його неодмінно виносили за межі майданчика.

         А ще зусиллями відділу культури, який тоді очолював Микола Буряк, вперше в історії Сумщини, 1986 року в Глухові проведено молодіжний рок-фестиваль «Рок-музика у боротьбі за мир».

         Зараз Микола Буряк майже кожного дня зустрічається з виборцями, щоб з’ясувати, які проблеми хвилюють жителів його міста та визначити шляхи їхнього вирішення.

 

  21 Вересня 2012 +Коментар | подобається