Останні події

Олександр Сугоняко: «Кому потрібні такі реформи»?

 

         Сьогодні на Сумщині, як і в цілому по Україні лютує циклон «регіоналівських» реформ, головна мета яких зекономити та привласнити бюджетні кошти, переконаний кандидат в народні депутати по округу № 158 від Політичної партії «УДАР» Віталія Кличка» Олександр Сугоняко.

         Ні за що стало годувати, одягати й озброювати армію – от регіонали й  скоротили її до рівня армій африканських народів. Добіг кінця час експлуатації будинків, побудованих масовим порядком 50-60 років тому, – чинна влада запропонувала людям програму «Доступне житло» і байдуже, що вартість квартир за урядовою програмою є захмарною. Нічим стало платити людям-пенсіонерам, що побудували все, на чому зараз продовжують паразитувати ефективні власники, – і тут Партія регіонів «винайшла» пенсійну реформу. І так куди не глянь, скрізь видно сліди бурхливої діяльності прагматично мислячих чиновників.

         Та найзагрозливішою для людей і найприбутковішою для табору «біло-синіх» виявилася медична реформа.

         Те, що вітчизняну медицину необхідно якнайшвидше реформувати, поки ще є кого в Україні лікувати, ні в кого не викликає сумніву. Але як це правильно, безболісно та швидко зробити – чинну владу не обходить.

         А тому і проводяться експерименти над людьми, які не обов’язково можуть бути вдалими з першої спроби. І одними з перших попали під ножі експериментаторів-регіоналів селяни Сумщини.

У ході реформи, запропонованої Партією регіонів, є величезний ризик сільської лікарні назавжди позбутися. Вважається, і таки небезпідставно, що за рівнем комплектації усім медичним обладнанням, медтехнікою, спеціалістами реальніше підтягнути до сучасного рівня одну-дві базові лікарні в районі, аніж розпорошувати оте все затратне начиння на кілька невеличких і віддалених. Оце, мабуть, і є однією з найболючіших і соціально вразливих проблем. Особливо у віддалених селах. Місцеві громади із втратою своєї, нехай старенької, лікарні-рятувальниці змиритися не хочуть і в аргументи реформаторів, що хворого з села «швидка допомога» довезе в нормативно визначений час – за двадцять хвилин – до краще оснащеного лікувального центру, не вірять.

Хто не знає наших доріг? Хто не знає наших транспортних проблем? Кому з селян не знайомий «бартер» – «швидка» в обмін на власний бензин для неї? Тому закриття чи перепрофілювання кожного сільського медзакладу люди сприймають як особисту біду.

Саме через безвідповідальні дії влади Україна має найвищі в Європі темпи скорочення кількості населення, переконаний кандидат в нардепи.

«Настав час зупинити реформаторське свавілля чинної влади над людьми, змусити чиновників працювати в інтересах виборців, реально оцінювати шляхи реформ», – підкреслив Олександр Сугоняко.

«Загальновизнаним напрямом якісного реформування медицини має бути забезпечення прозорого багатоканального фінансування, яке дозволить вирішити економічні, організаційні, кадрові та технологічні проблеми, в тому числі і в сільській місцевості», – резюмував кандидат в народні депутати по округу № 158 від Політичної партії «УДАР» Віталія Кличка».

 

  21 Вересня 2012 +Коментар | подобається